zima w akwareli plakat

ZIMA W AKWARELI

Zima w akwareli – na naszym kursie malowania akwarelami -ten temat ma miejsce szczególne. Zimowe klimaty towarzyszyły Szkole Rysunku Domin od samego początku. Temat ten jest ulubionym motywem wielu malujących. Może stanie się i Twoim – zapraszamy na przegląd galerii.

 

Zimowe kamienie - zimowe światło w akwareli

Zimowe kamienie - zimowe światło w akwareli

Tylko popatrz na ten szybki szkic akwarelowy. Już impresjoniści dostrzegli, że cienie zimą są niebieskie a nawet wpadające w fiolet. Ta grupa artystyczna programowo nie używała czerni. Więc takie odkrycie było dla nich zbawienne.  Poniżej masz obraz Claude`a Moneta – “Sroka” W tym konkretnie ujęciu widać jak ten pionier Impresjonizmu wciela w życie zasady. Mocno ośnieżone czapy rzucają delikatny cień na białe podłoże. Widać jak światło zaczyna lśnić dzięki temu. Autor wykorzystuje tu jeszcze jeden ciekawy motyw. Niebo w tle jest ciemniejsze niż rozpościerające się pola. Cóż za wspaniała obserwacja!

Obraz Claude Moneta zimowa sceneria sroka

Paleta barw do akwareli

My na kursach malowania akwarelami wolimy wszystko wyjaśniać. Bo jak powiedział kiedyś Sokrates:

Wykorzystaj czas na doskonalenie się poprzez czytanie dzieł innych ludzi a łatwo osiągniesz to na co oni ciężko pracowali

U nas zamieniamy słowo czytanie na malowanie i wszystko pasuje 🙂

 

 

Malowanie akwarelami pod światło

Zimowy pejzaż w akwareli
Cudowne światła zimowych akwareli

Ta fantastyczna akwarela jest tematem zajęć które możesz sobie wykupić w kursie malowania akwarelami online. O tak to wygląda:

Kurs-online-akwareli-zimowe-pejzaze

Zima w akwareli -Jak dobierać kolory?

Tam na precyzyjnych lekcjach akwarelowych podawany jest przepis na uzyskanie takich kolorów. Grzegorz pokazuje dokładnie ile dać pigmentu i jak uzyskać dany efekt. Bo jest coś co się nazywa malowaniem “mokro na mokro” i trzeba wiedzieć w którym momencie postawić kropkę i z jak gęstym pigmentem.

Jak dobierać kolory w akwareli
Shopping Cart