O nas

Akwarela.eu – trzeba wreszcie zacząć Schemat prawie zawsze jest taki sam. Mamy taki telefon.

Proszę Pana, zawsze marzyłam o malowaniu. Jednak zawsze coś mi mówiło, że to jeszcze nie to. I tak minęło wiele lat. A przecież ja tak bardzo bym chciała chociaż spróbować.

No i zaczynają!

Tu przykład naszej uczennicy, Pani w sile wieku która tak nauczyła się malować.

Izabella Ramsza, akwarela, 2020

Nasza historia

Początki akwarela.eu sięgają 2015 roku, jest to rok w którym Grzegorz Wróbel - autor kursów na naszej platformie - zaczął prowadzić w pracowni DOMIN autorski kurs oraz warsztaty z malowania akwareli.

Poznaj naszego prowadzacego

Kursy z malowania akwareli w akwarela.eu są tworzone przez Grzegorza Wróbla

grzegorz_wrobel_akwarela_eu2

Grzegorz Wróbel

Urodzony w Warszawie w 1983  z wykształcenia architekt. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej w 2009. Tam poznał  technikę i piękno akwareli. Od lat związany ze środowiskiem rysujących i malujących architektów z kręgu Warszawskiego Wydziału Architektury.

Od 14 lat zajmuje się malarstwem akwarelowym nie tylko jako twórca ale również nauczyciel. Od kilkunastu lat związany z pracownią DOMIN gdzie prowadził liczne zajęcia i warsztaty z rysunku i malarstwa akwarelowego.

Czynnie bierze udział w plenerach w Polsce (Dolny Śląsk,  Wrocław, Toruń, Kazimierz Dolny, Kalisz) oraz za granicą (Berlin, Barcelona, Sycylia, Paryż , Wiedeń).

Maluje z pasji dla siebie, ale wykonuje również prace zlecone. Jedna z większych takich realizacji została wykonana w 2011 roku na zamówienie MSZ w celu promocji Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Powstała wtedy seria 16 akwarel, która były prezentowana w Teatrze Kamienica w Warszawie. Od 2013 roku jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Od 2014 współpracuje z największymi firmami głównie na rynku deweloperskim oraz wydawniczym przy prezentacji w akwareli ich realizacji i projektów. Od 2015 Grzegorz Wróbel zaczął prowadzić w pracowni DOMIN autorski kurs oraz warsztaty z akwareli pod marką akwarela.eu, której jest wspózałożycielem oraz współautorem.W 2017 oraz 2019 uczestnik prestiżowego  festiwalu akwareli w Brioude we Francji.

Wystawy:

 • “Kazimierz Dolny w Rysunku I Malarstwie Architektów z Kręgu Warszawskiego Wydziału Architektury” Kazimierz Dolny Polska 2007
 • “Zimowe Klimaty” Warszawa Polska 2011
 • “Wystawa autorska”  Kalisz Polska 2012
 • “Akwarela pasje i namiętności“ Muzeum w Bielsku Białej Polska 2013
 • “Wystawa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich“ Pruszków Polska 2014
 • “Międzynarodowa wystawa Akwareli” Cordoba Hiszpania 2014
 • “Międzynarodowa Wystawa Akwareli” Kazimierz Dolny Polska 2015
 • “Warszawskie Śródmieście skąpane w Akwareli-wystawa autorska “ Warszawa Polska 2015
 • “Wystawa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich“ Kraków Polska 2016
 • “Świat Akwarelą Malowany” Białystok Polska 2016
 • “Wystawa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich“ Bielsko-Biała Polska 2016
 • “Wystawa Akwareli” akwarela.eu Warszawa 2017
 • “Biennale d’Aquarelle de Brioude 2017″
 • “Wystawa Akwareli” akwarela.eu Warszawa 2018
 • “Mistrzowie Akwareli” wystawa zbiorowa Galeria Katarzyny Napiórkowskiej Warszawa 2019
 • “Biennale d’Aquarelle de Brioude 2019″

Niech przemówią liczby

500+

akwareli

16+

Wystaw

14

Lat Doświadczenia

200+

Kursantów

Opinie naszych kursantów

Świat artystów i pasjonatów. Niesamowicie ciekawi i wybitni ludzie z całej Polski. Ogromna motywacja i szerokie możliwości kształcenia. Nic dodać, nic ująć, po prostu trzeba tu być!
Maja
Nauka warsztatu na wysokim poziomie, a także wiele kierunków rozwoju (różnorodność zajęć). Rodzinna atmosfera sprawia, że jest to miejsce do którego chce się wracać, a ułatwia to dogodna lokalizacja 😉 Polecam
Monika
Bardzo fajna atmosfera i efektywne kursy 😊 polecam 👍
Małgosia
Mistrzowskie prace, mistrzowskie lekcje, przyjazna atmosfera, miło spędzony czas 🙂
Anna

Platforma akwarela.eu jest dla wszystkich akwarelistów

Platforma Akwarela.eu jest miejscem gdzie będziemy gromadzić polskich akwarelistów. Jeżeli chciałbyś pokazać swoją twórczość to chętnie Cię tu zamieścimy. Jeżeli chciałbyś sprzedać swoją akwarelę to również.

Robisz wtedy tak :

 • Kontaktujesz się z nami na adres akwarela@akwarela.eu
 • My prosimy Cię o przesłanie swoich prac
 • Jeżeli będą one prezentowały zadowalającą jakość to wtedy prosimy Cię o napisanie kilku zdań o tej akwareli.
 • Następnie umieszczamy ją w naszym serwisie wraz kontaktem do Ciebie – my nie pośredniczymy w sprzedaży. Nie pobieramy też żadnej prowizji.

Nauczamy akwareli!

Większość osób prezentowane na tym portalu swoje pierwsze kroki stawiała w Szkole Rysunku DOMIN choć wielu z nich podąża już własną indywidualną drogą artystyczną.

Od początku istnienia akwarela.eu szefuje jej Grzegorz Wróbel. On też uczy kolejne pokolenia mistrzów. A, że potrafi to może zaświadczyć choćby ta jego akwarela :

Dwór w Łucznicy – to tu jeździmy na plenery

Pasja, pasją a jeść coś trzeba

Akwarela jest naszą pasją, której oddajemy się w każdej wolnej chwili a niektórzy z nas również utrzymują się ze sprzedaży. Dlatego jeżeli spodobała ci się twórczość kogokolwiek z tej grupy chętnie namaluje również coś dla Ciebie.

Życie artysty nie jest łatwe. Wielu z nich nawet nie jest ubezpieczona. Szacuje się, że w Polsce 90% artystów jest w takim stanie. Ale nigdy nie zrezygnują z twórczości. Jak możesz wspomóż ich, jak możesz udostępnij na swoim Fb lub stronie www podstronę Artyści.

 

Uczestniczymy w plenerach malarskich w Polsce i za granicą a pasja podróżuje razem z nami. Zapraszamy do wspólnych artystycznych podróży.

Naszą twórczość prezentujemy na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Staramy się przekazywać tę pasję dalej również poprzez zajęcia i warsztaty, na które mogą się państwo zapisać. Zapraszamy do zanurzenia się w barwnym świecie!

Katalog Wystawy Zima w Akwareli 2016 (1132 pobrania) Katalog WYSTAWA AKWARELI 2017 (1015 pobrań) Katalog WYSTAWA AKWARELI 2018 (696 pobrań)

Shopping Cart