marlena sztamborska

Piękne kobiety malowane farbami olejnymi.

Malarstwo olejne czy akwarelowe ?

W tym artykule poznasz opinię jednej z naszych artystek i nauczycielek z powodzeniem prowadzącej dział ” nauka rysunku – kliknij” – Marleny Sztamborskiej. Będzie o malarstwie olejnym choć autorka dobrze posługuje się również olejami. Być może poniższy tekst odpowie na pytanie dlaczego przez stulecia artyści malowali choć nie zawsze wiązało się to z dobrymi zarobkami. Artysta ma swój świat w którym czuje się szczęśliwy. Nie potrzebuje zbędnych przedmiotów. Potrzebuje pędzla, farby, i płótna. Kiedy staje przed sztalugą to co na zewnątrz przestaje się liczyć. On wie, że jego szczęście leży w nakładanej plamie barwnej.

Zrozum mnie. To mój twórczy świat.

Malarstwo to coś więcej niż tylko zamalowane płótno. To styl życia, to myśli i uczucia. Moje malarstwo wychodzi z wnętrza serca, tym samym pokazuję swoje emocje ,  które są tak ulotne jak chwile. Chwile zatrzymane w kontemplacji i zadumie. Kolor, głębia i detal – o to dbam w swoich obrazach, by bił z nich blask. Zabawa pędzlami , szpachlami i wałkami daje upust moim kontemplacjom. Skłaniam czytelnika do refleksji nad życiem,  które składa się właśnie z takich chwil. Rób to co kochasz, twórz, kochaj, podziwiaj i nie bój się wyrażać emocji.  Nie tłum ich w sobie. Każdego artystę zachęcam do wzięcia jakiegokolwiek narzędzia artystycznego i rozpoczęcia swojej drogi przelania siebie na papier czy płótno. To niesamowita przygoda, która zabierze Was w nieodkryte umiejętności. Bo tworzyć trzeba w zgodzie z wewnętrznym „ja”.

portret olejny

Odpłyń gdzieś daleko i poczuj.

W technice malarstwa olejowego jestem w stanie wyrazić siebie i mój artyzm. Malując kobiety utożsamiam się z nimi. Są zatrzymane w chwili, w chwili skupienia, zastanowienia, myśli, uczuć i melancholii. Sama jestem kobietą,  dlatego przez te obrazy chciałabym wyrazić i pokazać siebie, siebie przelaną na płótno malarskie. Staram się prezentować ulotne chwile, zadumy, czekania lub odpłynięcia myśli gdzieś daleko stąd. Skłaniam tym samym do refleksji nad samym sobą, by czytelnika zmusić do własnej interpretacji.

obraz olejny

Marlena Sztamborska  – swoje pierwsze kroki zaczynała w szkole rysunku Domin. Obecnie związana jest z Creativity – studiem grafiki koncept art. -gdzie uczy świetnego warsztatu. Dnia 3 marca 2018 o godzinie w ośrodku Arsus odbędzie się wernisaż wystawy artystki. Sama wystawa potrwa do 25 marca. Warto przyjechać , obejrzeć a może nawet nabyć jedną z prac ?

A jest co oglądać :

portret olejami

Zobacz jak niesamowite światło jest na tej akwareli

Lekcje akwareli u mistrza Grzegorza

No to może jeszcze jedna praca Pani Marleny Sztamborskiej :

obraz malowany akrylami

Shopping Cart