Aquamay malujemy akwarele

Aquamay

AQUAMAY – Majowe święto akwarelistów.

Największym problemem naszych czasów jest czas.

Chcemy malować, ale kończy się dzień i znowu nic.  Potem kończy się tydzień i znów nic. Potem miesiąc, kwartał, rok a nawet lata.

Aquamay – to czas malowania – ustalamy, że o 20:00 siadasz i malujesz przez 15 minut. Dlaczego przez 15 minut? Jest kilka powodów:

 • Najciężej jest zacząć – jeżeli postawimy sobie barierę nie do przejścia typu “codziennie maluję przez godzinę”  – to znów stwierdzimy po paru miesiącach że nic nie powstało.
 • 15 minut nie przeraża – a jeżeli złapiesz zajawkę to możesz przedłużyć – ale siadasz z myślą że będzie to 15 minut
 • Naukowcy z Harvardu udowodnili, że czas na jedną sekcję pracy umysłowej nie powinien być dłuższy niż 17 minut – potem przerwa

Tak więc zapamiętaj od teraz, co roku maj to AQUAMAY – święto malowania

Aquamay - święto malowania akwarelami


 

Poniżej masz wszystkie  zasady majowego malowania


Aquamay – podstawowe zasady

 • Aquamay trwa przez 31 dni maja – na każdy dzień jest inna czynność
 • Siadaj z przeświadczeniem, że będziesz malować tylko 15 minut!   (jak uda się więcej to super, ale nie twórz blokady typu “od teraz będę malować godzinę dziennie – to nie wyjdzie. Lepiej usiąść do 15 minut ale usiąść niż stworzyć sobie zasadę które Cię zablokuje!)
 • Z nikim się nie porównuj! Malowanie ma sprawiać Ci frajdę a nie ból. Nikogo też nie krytykuj!
 • Przez pierwszą część będziemy bazować na Podstawach Akwareli – darmowym kursie. Potem przejdziemy do tematu “Drzewa i las” Jak nie masz do niego dostępu to zarejestruj się w powyższym formularzu. Wtedy przydzielę Ci ten kurs za darmo. (Tylko potwierdź subskrypcję która przyjdzie Ci na maila! – bo inaczej nie będę mógł się skontaktować)
 • Kiedy zrealizujesz Podstawy akwareli i Drzewa i las dostaniesz ode mnie nagrodę – kurs …………………………………  . I tym kursem zakończymy Aquamay.
 • Jeżeli każdego dnia – przez cały maj, pomalujesz choćby po te 15 minut to zdobywasz osiągnięcie jakim jest Aquamay! Nie ma żadnych dyplomów czy certyfikatów – samo wyzwanie i poradzenie sobie z nim powinno być dla Ciebie atrakcyjne!

Inne ogłoszenia

 • Jeżeli jesteś na poziomie bardziej zaawansowanym to możesz malować swoje rzeczy!
 • Jeżeli każdego dnia, w czasie kiedy inni malują Podstawy akwareli i Drzewa i las, namalujesz coś innego to potem też dostajesz kurs ……………………………………….. ; jeżeli jest tak że wykupiłeś go wcześniej to możesz wybrać za darmo dowolny z naszych kursów akwarelowych! Pamiętaj, że musisz się wtedy też zarejestrować na Aquamay żebym mógł Ci taki kurs przydzielić!
 • Pamiętaj, że organizuję Aquamay po raz pierwszy i nie wiem jakie problemy napotkam. Miej wyrozumiałość! Może okazać się, że weźmie udział 7 osób a może 700. Kompletnie nie umiem oszacować.  Jak byłoby tych osób 700 to będę miał problem logistyczny ze sprawdzeniem kto danego dnia wrzucił coś.

Dzień 1 – Stwórz obraz abstrakcyjny 🙂 – czyli potestuj narzędzia z Filmu instruktażowego z Podstaw Akwareli.

Dzień 2 – koło barw – z Filmu instruktażowego  z Podstaw Akwareli

Dzień 3 – 5  kwadratów  gęstość akwareli

Dzień 4 – 5 kwadratów suchość pędzla

Dzień 5 – Na Grzyby!

Dzień 6 Gradienty

Dzień 7 Tak na sucho?

 

Shopping Cart