Szkoła rysunku Domin to ponad 30 lat doświadczenia. Każdego roku obserwowaliśmy coś interesującego. Jakieś zjawisko które stawało się świetną poradą. W tym artykule wybraliśmy 30 najlepszych pro-tipów które przyniósł każdy rok. Jeżeli wdroższ choć 1/3 z nich Twój skill wzrośnie niesamowicie!

Szkoła rysunku Domin - rok 1 - Igurra System

Co to jest igurra

Szkoła rysunku Domin powstała 10 grudnia 1994 roku. To właśnie wtedy odbyła się pierwsza lekcja rysunku. Założyciel pracowni Wojciech “Domin” Domińczak udzielił lekcji Maciejowi Beczakowi. Od tej pory lekcje odbywały się cyklicznie co sobota. A pierwszy uczeń dostał się na architekturę z wybitnym wynikiem. Teraz wraz z żoną Magdą prowadzą znane biuro architektoniczne Beczak & Beczak architekci

Na załączonym obrazku masz autentyczną stronę z zeszytu w którym rodził się program kursu rysunku Domin.

Tak powstało pierwszych 6 brył na podstawie rzutów ortogonalnych.  Wtedy jeszcze nie wiadomo było, że przybierze to formę całego systemu.

W tym momencie Igurra system to zbiór 1037 unikalnych brył. 

Jaka ważna rzecz wypłynęła z tamtego czasu?

Igurra system

Wtedy uzmysłowiłem sobie, że kompetencja “zdolność widzenia przestrzennego” jest wyuczalna. I tak rozpoczął się proces produkcji kolejnych ćwiczeń. Wymyślenie jednego przykładu, sprawdzenie, narysowanie, opracowanie rzutów zajmuje około pół godziny. Więc łatwo policzyć, że poświęciliśmy na to ponad 500 godzin. Robi wrażenie.

Zrób tą Igurrę i wyślij na domin@domin.pl – sprawdzę czy zrobiłeś dobrze 🙂

Shopping Cart