Kurs na architekturę w Warszawie

Wybór tego co chce się robić w życiu najczęściej jest w wieku szkolnym. Można wtedy źle wybrać. Potem człowiek męczy sie w swoim zawodzie aż do emerytury. A przecież na wyciągnięcie ręki jest architektura - zawód twórczy i kreatywny. A powyższy rysunke należ do Patryka Michalskiego, który dostał się na architekturę z najwyższą lokatą.

Co konkretnie otrzymujesz wraz zapisaniem się na Kurs na Architekturę

Kompleksowe przygotowanie do egzaminu predyspozycyjnego na architekturę. O nic nie musisz się martwić. Przerobisz perspektywę, widzenie przestrzenne, kreatynwość

Kurs rysunku dokładnie pod architekturę. Te lekcje rysunku przerabiały osoby które dostały się na pierwszych pozycjach w latach ubiegłych. W ciągu czterech ostatnich lat pierwsza osoba na egzaminie wstępnym na architekturę była od nas!

Dostajesz platformę Video z nagranymi lekcjami. Po zajęciach w pracowni możesz odtworzyć sobie ćwiczenia i jeszcze raz je przerobić. Szczególnie jak się zgubiłeś i wstydziłeś się przyznać prowadzącemu.

Indywidualną opiekę samego szefa Szkoły rysunku  Domin – Wojciecha Domińczaka. Działa to tak że dostajesz od niego zadania na priva a rozwiązania są omawiane

Próbne egzaminy na architekturę – przerobisz wszystkie egzaminy z lat ubiegłych. Nic cię nie zaskoczy. Dodatkowo będziesz robić symulacje egzaminu na architekturę. 

Korzyści płynące z bycia architektem

Studia architektoniczne a potem zawód architekta dają możliwości :

 • Twórczej, kreatywnej pracy nad architekturą
 • Możliwość projektowania wnętrz – bardzo dużo osób to wybiera
 • Równoległe uprawianie sztuki – malarstwa i rysunku
 • Uzyskanie nieśmiertelności – Twoje budynki mogą przetrwać setki lat
 • Prace w game dev – któż lepiej wymyśli mapę do Counter Strike`a niż architekt
 • Concept art do filmów – po przejściu urbanistyki na studiach jesteś w stanie wymyślić nawet całe miasto do filmu
 • Wykonywanie zawodu prestiżowego który ma duże uznanie w społeczeństwie

Co należy zrobić żeby dostać się na architekturę ?

W pigułce lista rzeczy które musisz ogarnąć jeżeli chcesz studiować architekturę :

 • najczęściej spotykanymi przedmiotami maturalnymi które musi zdawać kandydat na architekturę w Warszawie są: matematyka i język obcy; na kilku uczelniach potrzebna będzie fizyka lub historia sztuki; opcjonalnie – język polski, historia, geografia, informatyka – wszystko zależy od konkretnej uczelni.
 • Musisz wykazać się kreatywnością i twórczym myśleniem. Nasz kurs na architekturę w Warszawie  obejmuje również tak unikalną metodę jak KDD. Dzięki niej nawet jeżeli czujesz, że masz opór w wymyślaniu innowacyjnych rzeczy nauczysz się być kreatywnym
 • Każdy kandydat na architekturę musi mieć rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Docelowo jako architekt będziesz mieć cały budynek w swojej głowie. Ale zanim do tego dojdzie potrzebujesz specyficznych ćwiczeń celowych  takich jak Igurra i Geom. Tu nauczysz się rzutów ortogonalnych
 • Niezbędna będzie umiejętność rysowania. Ale niech cię to nie zwiedzie. Umiejętność rysowania jest prawie jak umiejętność pisania na maturze. Musisz ją posiąść w stopniu czytelnym ale i tak liczyć się będzie treść. Tak samo jest z egzaminem na architekturę – liczy się treść. Liczy się czy sprawnie pokażesz sedno.
 • Ćwiczenia OMER – Oko-Mózg Ręka. Żadna z tych trzech części składowych nie może być rozwijana oddzielni tylko. Nasz kurs na architekturę szczególnie  w Warszawie pomaga z każdym z tych elementów

Ile trwa kurs rysunku architektonicznego?

Pytanie o to jak długo trzeba uczyć się rysunku pod architekturę to najczęściej zadawane pytanie a odpowiedź nie jest łatwa. Popatrz na to zestawienie. Jeżeli uczysz się :

 1. rok czyli zapisujesz się w klasie maturalnej na naukę rysunku to poznasz tylko podstawy a nie będziesz mieć umiejętności żeby radzić sobie z próbnymi egzaminami na architekturę
 2. lata – w pierwszym roku łapiesz podstawy rysunku architektonicznego a w drugim dochodzisz do poziomu średniego. Dajesz sobie radę z podstawowymi próbnymi egzaminami. 
 3. lata przed  egzaminem na architekturę – masz dużo czasu i kiedy przychodzi klasa maturalna możesz więcej czasu poświęcić maturze bo rysunek masz już ogarnięty
 4. lata i więcej – tak robi 30% osób które zapisują się na nasz warszawski kurs na architekturę. Wtedy klasie maturalnej masz już wszystko pod kontrolą. Rysunek odręczny masz na poziomie świetnym. Masz zupełnie rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Masz trzy lata wakacji w czasie których ćwiczyłeś rysunek z pleneru. Taki wariant jest najkorzystniejszy.
 5. Jeżeli jednak nie masz tyle czasu to musisz się zebrać w sobie i pracować więcej.

Jak dostać się na architekturę w Warszawie

Poniżej masz 10 pro tipów oraz mitów i prawd związanych ze zdawaniem na architekturę na Politechnikę Warszawską

 1. Wszyscy w Warszawie chodzą na jakiś kurs na architekturę. Konkurencja jest duża i trzeba się przygotowywać pod okiem ludzi którzy mają duże doświadczenie.
 2. Nie wystarczy tylko ładnie rysować – trzeba jeszcze odpowiedzieć na zadanie które zadała komisja 
 3. Egzamin na architekturę to konkurs – to różni ją od matury. Na maturze trzeba przejść jakiś ustalony próg. Na egzaminie na architekturę ten próg co roku ustalają sami kandydaci. Jak dany rocznik jest bardzie pracowity to i próg jest wyższy. Dlatego to, do naszej szkoły rysunku przenoszą się osoby które chcą rysować z najlepszymi. Mamy bowiem program i doświadczenie który dał nam tzw. Złotą Dekadę czyli fakt że przez 10 lat pod rząd najlepsza osoba na architekturze była od nas. Czyli Ci co chodzili na nasz warszawski kurs na architekturę mogli porównywać się do najlepszego. Wiedzieli wtedy czy muszą pracować intensywniej czy wystarczy tyle ile robią.
 4. Ocenianie egzaminu na architekturę to ocena subiektywna – taka specyfika egzaminów artystycznych.
 5. Profesorowie na architekturze cenią sobie osoby, które obserwują świat z natury a nie z telefonu – to jest bardzo ważnie spostrzeżenie
 6. Punkty z matury są bardzo ważne! I są pewne – a jeżeli masz taką sposobność zdobądź laureata z przedmiotów wymaganych na egzaminie wstępnym na architekturę – dzięki temu będziesz mógł więcej czasu poświęcić na przygotowania do egzaminu predyspozycyjnego.
 7. Warto interesować się architekturą i historią sztuki jako całością. To daje na egzaminie większe możliwości tworzenia prac kreatywnych. “Kreatywność to łączenie rzeczy w niespotykany jak dotąd sposób” Czyli im więcej jest tych rzeczy tym większe spektrum możliwości.
 8. Dobry uczeń liceum w cale nie musi być dobrym architektem. Nie patrz przez pryzmat ocen w szkole czy masz lepsze czy większe szanse dostania się na architekturę
 9. “Syn kowala rzadko kowalem” – To jest stare polskie przysłowie. Nie jest tak, że na studiach na architekturze masowo występują dzieci architektów.
 10. Nie ma czegoś takiego jak talent! Ale predyspozycje już tak. Architektura to jednak kierunek tak rozległy że zawsze w jakiejś niszy będzie dla Ciebie miejsce! Jak nie w budynkach to we wnętrzach. Jak nie przy realnej architekturze to przy wymyślaniu architektury futurystycznej do gier!
Shopping Cart