To jest Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Najlepsza uczelnia architektoniczna w kraju. To jest kurs na architekturę który skutecznie Cię do tego przygotuje.
Kliknij tutaj
Tak wygląda rysunek kandydata na architekturę
I My Cię tak nauczymy. Nasz kurs na architekture pomoże Ci dostać się na te studia
Kliknij tutaj
Poznasz u nas wiele różnych technik
Zaczniemy od rysunku ołówkiem. Potem będzie cienkopis, długopis, flamaster. A potem takie wynalazki jak malowanie kawą rozpuszczalną czy patykiem maczanym w tuszu.
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

Kurs na architekturę w Warszawie

Kurs na architekturę w Warszawie – nauka rysunku dla kandydatów na architekturę. Prowadzona jest w samym centrum stolicy – Chmielna 98. Nasz znak rozpoznawczy – wieżowiec Varso – u nas zwany Domin Tower. Na kursie na architekturę przerobisz materiał który pozwoli Ci dostać się na ten kierunek. Zajęcia są raz w tygodniu i trwają 3h zegarowe. Do tego masz za darmo próbne egzaminy.

Spis Treści

Spis treści

Dlaczego akurat warto wybrać nasz kurs na architekturę?

Są trzy ważne powody :

Jak przygotować portfolio na architekturę

Indywidualne opracowanie portfolio

Jeżeli potrzebujesz przygotować portfolio na architekturę to zrobimy to z Tobą indywidualnie.

Pierwsze miejsce na architekturze!

Tak wygląda człowiek który zajął I miejsce na egzaminie na architekturę. Dostał za to unikatową białą bluzę Domina. Taka bluza czeka na Ciebie!

Jaki jest najlepszy kurs na architekturę

Złota Dekada

Złota Dekada to 12 lat pod rząd kiedy to od nas była najlepsza osoba na architekturze! Tu na zdjęciu Adrian i Beata na uroczystym wręczeniu Złotego Indeksu dla najlepszego kandydata i kandydatki na Architekturę

Skutecznie przygotujemy cię do Egzaminu na architekturę!

Kurs na architekturę - czego uczymy

kurs rysowania architektury ołówkiem

Kurs rysowania architektury w perspektywie

To jest podstawowa umiejętność jaką musi posiąść kandydat na architekturę. Zajęcia rozpoczynają się od zagadnień związanych z widzeniem przestrzeni. Wyjaśniamy co to jest stożek widzenia , jak kształtować horyzont, gdzie umieścić punkty zbiegu.

Patrząc na ten zamieszczony tutaj rysunek ołówkiem wszystkie te wymienione elementy są mimo, że jest to praca zaawansowana. Autor tego rysunku Piotrek Łabęda zajął I miejsce w konkursie na najlepszy rysunek kwartalny.

 

Jeżeli nie chce Ci się czytać obejrzyj te dwa filmy o tym jak wygląda kurs na architekturę:

Na jednym z tych filmów dowiesz się jak wygląda kurs na architekturę i co jest w nim ważne

W drugim filmie możesz zobaczyć proces rysowania architektury w perspektywie krok po kroku.

malarstwo akwarelowe architektura

Malowanie architektury akwarelami

Dział malowania architektury akwarelami jest na kursie na architekturę bardzo silny. Akwarela towarzyszyła nam od samego początku od roku 1994. 

Akwarela jak można wyczytać na tej stronie jest techniką bardzo poręczną. Możną ją zabrać na plener i malować dowolną architekturę. Świetnie łączy się z architekturą nowoczesną. Możesz to zobaczyć na prezentowanym obrazku architektury z Londynu. 

Ostatnimi czasy technika ta podupadła a to za sprawą zmiany egzaminu na architekturę. Kiedyś technika była dowolna co premiowało ludzi pracowitych i tych którzy chcieli więcej. Obecnie egzamin jest prowadzony zgodnie z zasadą centralnego planowania i wszyscy muszą rysować ołówkiem. Kiedyś udawało  się nam wyuczyć takie gwiazdy akwareli jak Tytus Brzozowski, Minh Dam, Grzegorz Wróbel, Wiktor Mielniczuk czy Rafał Rudko. A przecież wszyscy Ci wspaniali artyści zaczynali na architekturze. Z resztą w tematyce ich prac architektura stanowi większość tematów.

Kurs Rysunku = DOMIN

jak rysować pejzaż i drzewa

Nauka rysunku zieleni i pejzażu

Jest to bardzo ważny dział w naszej szkole rysunku. 76% rysunków które wykonywali nasi uczniowie zawierały w sobie elementy rysowania drzew i pejzaży. Jak widać nie można obok tego przejść do porządku dziennego. 

Pierwszym tematem w nauce rysunku drzew i zielnie jest drzewo liściaste. Drugim tematem jest drzewo iglaste – do tego wykorzystujemy sosnę i świerk.

Na załączonym obrazku jest drzewo narysowane przez znanego artystę Wojciecha Domińczaka. Użył on w tej pracy cienkopis i flamastry. Polecane przez nas cienkopisy to Uni Pin 0.3; 0.5; 0.8 oraz flamastry w odcieniach szarości Promarker. Są dwa typy szarości w tych flamastrach – Warm Grey i Cool Grey. Oba bardzo fajne. 

Ten rysunek wykonany został na plenerze w Szwecji. Takie plenery również organizujemy. Taka rada dla młodych rysowników – nie rysuj drzew z głowy. Najlepiej rysuj z natury a jak jesień i zima przeszkodzą to z własnego zestawu zdjęć.

Na wyższych trymestrach mamy naukę rysunku drzew w większych skupiskach. Pojawiają się one  w takich tematach jak “Cerkiew z lotu ptaka” “Park Jurajski” Dolina Małej Łąki” czy też “Chata Maga”

Jak rozwinąć kreatywność

jak być kreatywnym

Rozwinięcie kreatywności

Oto jeden z próbnych egzaminów dla kandydatów na architekturę.

Pałac królowej śniegu

Taki temat faktycznie pojawił się na egzaminie na Wydziale Architektury.

Jak dojść do takie poziomu kreatywności?

Mamy na to sposoby. Nazywa się to KDD – Kreatywna Dziesiątka Domina. Jest to system po opanowaniu którego uczeń zwiększa liczbę generowanych pomysłów około 10 krotnie. Jeżeli masz problemy z kreatywnością to zapraszamy do nas na kurs na architekturę.

Mottem naszych zajęć jest właśnie duża liczba kreowanych pomysłów w krótkim czasie. To jest właśnie największy problem – mieć te pomysły. Najczęściej wygląda to tak, że kursant po otrzymaniu zadania kreatywnego siedzi nad pustą kartką i nie ma żadnych pomysłów. Może być też tak że te pomysły są ale słabe. My staramy się zastosować statystykę w działaniach twórczych. Kiedy kursant ma już pomysły to nakładamy je na wykres kreatywności i wtedy widać które pomysły są słabe a które są świetne. Wtedy koncentrujemy się na tych najlepszych.

Kurs na architekturę składa się u nas z równomiernego rozłożenia zadań rozwijających wyobraźnię przestrzenną i zadań kreatwyneych.

Trzy kolejne powody żeby wybrać kurs rysunku na architekturę w Dominie :

Nauka rysunku on-line na platformie video

Platforma On-line

Dostajesz dostęp do naszej platformy Video gdzie nagrane są ćwiczenia z zajęć ale i dodatkowe materiały jak chociażby ten widoczny tutaj cały cykl o rysunku

WSMZ

WSMZ to Wielkie Sobotnie Mega Zestawienie - czyli próbne egzaminy dla kandydatów na architekturę. Za to nic więcej już nie dopłacasz.

Kurs na architekturę Archimistrz

Archimistrz

Czyli mistrzowskie rysowanie Architektury. Do takiego poziomu jak ten który widzisz na obrazku powyżej. Na archimistrzu uczysz się różnych nowych technik oraz budynków z różnych epok

Masa użytecznych informacji :

Może inny kurs rysunku?

Kurs akwareli

Kurs akwareli

Nauka rysunku

Dla hobbystów

Wakacyjny kurs rysunku

W Lipcu i w sierpniu

Summary - Podsumowanie

Zapisz się na kurs na architekturę do nas!

Shopping Cart