luen

10 akwarelistów którzy cię zainspirują

Super jest oglądać akwarele Grześka Wróbla. Jest też super obejrzeć akwarelistów których Grzegorz podziwia. Tu macie 10 przykładów znakomitych akwarelistów. Oglądajcie i inspirujcie się.

Grzegorz Wróbel poleca:

To nowy cykl ,w którym będę wam pokazywał ciekawych twórców malujących akwarelami ,których styl może was zainspirować do dalszych artystycznych podróży.

LUEN3457

https://www.instagram.com/p/B99b8AdHQaB/

Ten artysta lub artystka ( niestety na stronie internetowej nie ma podanych żadnych informacji ) prezentujący szeroką gamę prac zarówno tych realistycznych jak i koncepcyjnych nawet abstrakcyjnych. Bardzo ciekawe kompozycje i paleta barw. Luen3457 to taka perełka jeszcze nie odkryta przynajmniej na instagramie. Polecam galerię.

CHEN-WEN CHENG

https://www.instagram.com/p/CEBzP6DHSUj/

To kolejny artysta z azji, który swojego czasu wygrał jeden z największych światowych konkursów akwarelowych organizowanych przez czasopismo THE ART OF WATERCOLOUR. Kunszt jego prac jest wyjątkowy. Maluje takie tematy jak postacie portrety czy naturę. Są to w większości ogromne akwarele. Chyba nie muszę was więcej zachęcać do odwiedzin w jego galerii.

ADISORN PORNSIRIKARN

https://www.instagram.com/p/CEBJ_dGnjlr/

Adisorn to mistrz oraz nauczyciel ,który przede wszystkim maluje kwiaty oraz ich kompozycje. Jest jednym z najlepszych w tej dzeidzinie. Po prostu musicie to zobaczyć. Lekkoś i kolorystyka jego prac jest wybitna.

EUGEN CHISNICEAN

https://www.instagram.com/p/B5pWYYoH7pM/

To akwarelista z Mołdawii ,którego miałem okazję poznać osobiście podczas festiwalu akwareli w Brioude we Francji w 2019 roku. Wiele jego prac powstaje w plenerze. Maluje krajobrazy oraz architekturę. Prezentuje styl bardzo ekspresyjny i wyrazisty. Garściami czerpie z natury ale jednocześnie mocno interpretuje to co widzi. Zapraszam na jego stronę.

J. HUNSUNG

https://www.instagram.com/p/CEZCKConPIT/

Jeśli chcecie zobaczyć świetne portrety w akwareli to właśnie jest odpowiedni adres. J.Hunsung pochodzi z Seulu z Południowej Korei. Jego praca mają wyjątkową lekkość ,a jednocześnie są mocno nasycone kolorami. Realistyczne portrety w świetnym wykonaniu.

NICOLAS LOPEZ

https://www.instagram.com/p/B9W0ZeKHt55/

Ten artysta potrafi chyba wszystko namalować tylko jednym kolorem akwareli – CZERNIĄ. To trzeba zobaczyć samemu w jaki sposób uzyskuje niesamowite efekty zaróno graficzne jak i przestrzenne. Akwarele Nicolasa to głównie motywy architektoniczne ale też krajobraz czy postać.

Zdecydowanie warto odwiedzić jego galerię.

FREDERICK BROSEN

https://www.instagram.com/p/CEJWVCCHsSg/

Frederick jest przedstawicielem hiperrealizmu w akwareli. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest również nauczycielem ale przedewszystkim wybitnym artystą. Jego akwarele są bardzo realistyczne i nasycone detalem. Wręcz wydaje się to niemożliwe ,że tak można namalować akwarelą ,a jednak 😉

KRIS PARINS

https://www.instagram.com/p/B7Ex4Oanbia/

Kris prezentuje styl ,który jest trochę nietypowy dla amerykańskich akwarelistów z nurtu realistycznego. Jest tutaj więcej ekspresji oraz interpretacji. Niektóre prace są niemal abstrakcyjne.

W pracach tej akwarelistki można znaleźć dużo inspiracji naturą, krajobrazami ,zwierzętami ale również miastem czy urządzeniami mechanicznymi.

BLANCA ALVAREZ

https://www.instagram.com/p/CDZZmvsCqGd/

Blankę również poznałem podczas festiwalu akwareli w Brioude w 2019 roku. Pochodzi z południa Hiszpanii z Sevilli i w jej pracach po prostu widać  to słońce. Ta kolorystyka oraz ekspresjia potrafi zachwycić. Musicie odwiedzić jej galerię aby się o tym przekonać.

ENDRE PENOVAC

https://www.instagram.com/p/B8BSUpJB0TL/

Na sam koniec zostawiłem artystę ,który do akwareli pochodzi w sposób manimalistyczny. Znany jest przedewszystkim z kotów malowanych prawie jednym ruchem pędzla. Pochodzi z Serbii ale w jego stylu widać inspiracje sztuką Japonii czy Chin. Bardzo inpisrujące prace gorąco polecam.

Czy znasz wszystkie te zagadnienia z nauki rysunku? Warto się sprawdzić:

Nauka rysunku – opis najważniejszych umiejętności

Shopping Cart